Zaznacz stronę

Okres od połowy listopada to okres, w którym sportowcy rozpoczynają zmagania w sportach zimowych. Jest wiele dyscyplin takich jak biathlon, łyżwiarstwo, saneczkarstwo, biegi narciarskie, bobsleje czy też oczywiście skoki narciarskie oraz wiele innych. Ale w jakich dyscyplinach nasi sportowcy mają szanse na coś więcej jak tylko udział. Gdzie możemy upatrywać szans na sukces.

Skoki narciarskie

Chyba najpopularniejszy sport zimowy w Polsce. Swoją popularność zyskał sukcesami Adama Małysza, a pałeczkę po nim przejął Kamil Stoch, który niemal w każdym sezonie po odejściu Adama Małysza osiąga sukcesy. I właśnie w skokach narciarskich możemy upatrywać największych szans na sukcesy polaków. Według portalu sportowego https://baseball-statistics.com i w tym gronie poza Kamilem Stochem znajdują się też: Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Jakub Wolny, czy też dobrze spisujący się w tym sezonie w Pucharze Kontynentalnym Aleksander Zniszczoł.

W bieżącym sezonie najlepiej spisującym się polakiem jest zdecydowanie Piotr Żyła. Niemal w każdym konkursie staje na podium. Aktualnie znajduje się na 2 miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Tuż obok Piotra Żyły w klasyfikacji generalnej jest Kamil Stoch, który jest trzeci i również regularnie staje na podium. Trzecim polakiem w rankingu jest Dawid Kubacki, 12 w generalce. Tak więc szanse na końcowy triumf z polaków mają przede wszystkim, Piotr Żyła i Kamil Stoch.

Mają realne szanse na to aby obaj być na podium Puchara Świata na koniec sezonu, a to byłby pierwszy taki przypadek w historii polskich skoków. A ponadto dobra postawa polskich skoczków narciarskich zarówno jaki i w indywidualnych jaki i drużynowych konkursach Pucharu Świata sprawiła, że jesteśmy liderami w Drużynowym Pucharze Świata. Mamy ogromne szanse zostać najlepszą drużyną w tym sezonie.Dobra postawa indywidualnie oraz drużynowo sprawia, że to właśnie w skokach mam największe szanse na sukcesy polaków w zimowych Pucharach Świata.

Biathlon

W tegorocznym Pucharze Świata w biathlonie najwyżej sklasyfikowaną polką jest Monika Hojnisz, znajdująca się na 5 miejscu w generalce i mająca realne szanse na podium klasyfikacji końcowej. Jest także wiceliderką klasyfikacji biegu indywidualnego, dzięki zajęciu 2 miejsca w konkursie pucharu świata na rozpoczęcie sezonu. Polska biathlonista jak na razie jest w czołówce Pucharu Świata i to właśnie w niej możemy upatrywać szans na sukces polki.

Short track

W tym roku rewelacyjnie w Pucharze Świata spisuje się Natalia Maliszewska. Do tej pory ma już zwycięstwo w dwóch zawodach. To jest ogromny sukces polskiej łyżwiarki. Jeżeli będzie dalej się tak spisywać w zawodach to ma szanse stanąć na podium klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

W śród wszystkich sportów zimowych mamy właśnie największe szanse w skokach narciarskich, biathlonie i short tracku. Jeżeli natomiast nasi reprezentanci w innych dyscyplinach takich jak łyżwiarstwo szybkie zaczną osiągać lepsze wyniki to również tam mamy szanse na końcowy sukces. Na ten moment jednak właśnie przedstawieni sportowcy mają największe szanse.