Zaznacz stronę

Bierezonans jest jednym z działów medycyny niekonwencjonalne. Jako metoda został opracowany w XX wieku przez niemieckich naukowców – lekarza Franza Morella oraz inżyniera Ericha Rusha. Stworzyli oni jego teoretyczne i praktyczne podwaliny, które dalej były rozwijane i modyfikowane. Biorezonans w aktualnym kształcie, jest dziełem ostatnich kilkudziesięciu lat.

Biorezonans – teoretyczna podstawa działania.

U podłoża działania biorezonansu leży teoria, że wibracje elektromagnetyczne mogą być wykorzystane do diagnostyki i leczenia chorób. Według niej każdy patogen posiada własną, charakterystyczną częstotliwość drgań, które możemy wywołać, a dzięki temu go zidentyfikować. Walory lecznicze opierają się na tym samy mechanizmie działania, tyle że w tym przypadku drgania są silniejsze i niszczą szkodliwe dla naszego organizmu czynniki.

Biorezonans – terapia.

Jak już wcześniej wspominaliśmy, biorezonans jest metodą diagnostyczną i terapeutyczną. Jeżeli chcesz sprawdzić jak ta metoda działa warto odwiedzić gabinet biorezonansu w Łodzi Bioanna. Terapia z jego wykorzystaniem opiera się na takim dobraniu częstotliwości drgań, aby doprowadzić do zniszczenia wybranego patogenu. Dla każdego z nich, co bardzo ważne parametr ten musi być dobrany indywidualnie. Na szczęście jednak istnieją odpowiednie towarzystwa, opracowujące normy postępowania.

Biorezonans jako metoda terapeutyczna nie może być stosowany jako samodzielny zabieg. Zawsze konieczne jest wspieranie i uzupełnianie go innymi metodami medycyny naturalnej. Zaleca się między innymi zwiększone picie wody, wprowadzenie odpowiedniej aktywności fizycznej, a czasami zabiegi fizjoterapeutyczne.

Co warte zaznaczenia i podkreślenia, biorezonans nigdy nie zastąpi klasycznej medycyny i wizyty u specjalisty. Może stanowić uzupełnienia terapii, ale zawsze winien być prowadzony w porozumieniu z leczącym nas lekarzem.

Biorezonans – diagnostyka.

Podobnie jak w przypadku terapii, również opiera się na drganiach pola elektromagnetycznego. W tym jednak przypadku zadaniem zabiegu jest ich delikatne wywołanie, a następnie pomiar. Na podstawie odpowiednich tabel, następnie analizują otrzymane wyniki, identyfikuje się patogen chorobotwórczy.

Identyfikacja czynnika chorobotwórczego stanowi z kolei podstawę do prowadzenia skutecznej terapii oraz podejmowanie dalszych działań w stosunku do pacjenta.

Biorezonans – czy warto?

Oczywiście, że tak, ale zawsze w porozumieniu z lekarzem. Samodzielne stosowanie tej metody bowiem, może być dla nas szalenie niebezpieczne i zamiast nam pomóc, zaszkodzić. W przypadku jednak rozsądnego i skonsultowanego ze specjalistą używania biorezonansu, metoda ta może powodować znaczną poprawę naszego stanu.