Zaznacz stronę

Żeby samochód mógł nam służyć bezpiecznie i długo, to trzeba o niego systematycznie dbać. Należyte serwisowanie w dużym stopniu zwiększa życie auta, a także powiększa bezpieczeństwo i wygodę jazdy. Do elementów, na jakie trzeba systematycznie zwracać uwagę, są zaliczane są opony i felgi. Spora część kierowców zupełnie sobie lekceważy stan kół, a tak naprawdę ma on bardzo duży wpływ na wygodę i bezpieczeństwo jeżdżenia. Obszar, na którym opona dotyka jezdni to parę centymetrów, z tego też powodu opona w każdej sytuacji musi być w należytym stanie. Sporo kierujących boleśnie się przekonało, czym może się skończyć takie zaniedbanie, gdy podczas deszczowej pogody ich auto wpadło w poślizg i wyjazd zakończył się w przydrożnym rowie. Wynikło to z tego, że bieżnik nie dał rady odprowadzić wszystkiej wody, auto zaczęło się ślizgać, a wówczas nic już się nie dało zaradzić. Tak samo niebezpiecznie skończyć się może inne niedopatrzenie, to znaczy poruszanie się na oponach letnich w okresie zimy.

W dalszym ciągu spora liczba kierujących jest zdania, że nie potrzebują oni zmieniać opony na zimówki, chociaż od wielu lat jest wiadome, że opony letnie absolutnie nie będą się nadawać na taką porę roku. Posiadają za twardy skład mieszanki i niewłaściwy profil bieżnika, i poruszanie się na nich w czasie zimy będzie bardzo ryzykowna. O tym wszystkim dowiemy się w oponiarskim serwisie, kiedy zajrzymy tam zmienić swoje ogumienie. Najpewniej i najszybciej serwis taki możemy znaleźć używając internetowej wyszukiwarki. Podając słowa opony Gdynia lub też wymiana opon Gdynia otrzymamy linki do najpopularniejszych warsztatów w okolicy, w której mieszkamy. Kiedy to nas nie zadowoli, to użyć można także słowa tanie opony, wówczas z całą pewnością znajdziemy najlepszy dla nas serwis. Udając się do niego musimy sprawdzić jego stan wyposażenia i doświadczenie serwisantów. Sporo warsztatów proponuje atrakcyjne ceny, lecz przeważnie będzie się to wiązało z kiepskim poziomem wykonywanych usług.

Stare maszyny i załoga bez doświadczenia mogą spowodować, że zwyczajna zmiana opon zakończyć się może jakąś szkodą. Prościej zapobiec temu znajdując po prostu odpowiedni serwis z oponami.