Zaznacz stronę

Kiedy jesteś amatorem nowych technologii i interesujesz się ściśle tym co dotyczy życia codziennego i łączy się z domem, z pewnością słyszałeś już o technologii stworzonej przez inżynierów firmy Fibaro. Specjalizują się w dziedzinie, która jest inaczej nazywana jako inteligentny dom. Pojęcie z pozoru proste, a kryje za sobą całe mnóstwo ciekawostek, o których kilkanaście lat temu byśmy nawet nie pomyśleli. Co prawda wtedy nasz kraj był na tyle zacofany, że nie jest to nic dziwnego, jednakże nie można też ubliżyć tak użytecznym wynalazkom jak detektory ruchu czy urządzenia do automatycznego pomiaru energii elektrycznej. Inteligentny dom to przede wszystkim wygoda, kontrola, bezpieczeństwo, komfort, ekologia, oszczędność oraz design. Dobrze jest czasem zachłysnąć się codziennością i nie musieć pamiętać o wszystkich prozaicznych czynnościach, jak na przykład gaszenie światła. Wszystkie te urządzenia, które można łączyć z sobą muszą się jakoś ze sobą łączyć, w związku z czym na ratunek przychodzi nam Fibaro Home Center 2.

Jest to centralne urządzenie łączące inne części Systemu Fibaro (czujniki, ściemniacze, sterowniki rolet i wiele innych) oraz certyfikowane produkty Z-Wave używane w komunikacji bezprzewodowej. Centrala inteligentnego domu pozwala kontrolować aż do 230 urządzeń, co jest wręcz rajem dla fanów nowych technologii, którzy mogą w swoim domu zainstalować naprawdę wiele sekwencji. Jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, gdyż za pomocą komputera czy telefonu komórkowego mamy dostęp do wszystkiego co dzieje się aktualnie w naszym domu, niezależnie od tego gdzie się aktualnie znajdujemy. Za najważniejsze i największe cechy/zalety tego produktu uważa się intuicyjny interfejs, zdalny dostęp z całego świata, kontrola głosowa oraz możliwość integracji z kamerami IP i systemem alarmowym.


Centrala inteligentnego domu to źródło bezpieczeństwa i sprawnego funkcjonowania każdego przyszłego domu. O ile dziś masa społeczeństwa nie jest do końca przekonana do tego typu urządzeń, tak z pewnością za kilka lat, posiadanie ich w domach czy mieszkaniach z pewnością stanie się codziennością, gdyż komfort, wygoda i bezpieczeństwo to jest wszystko, czego tak naprawdę w życiu potrzebujemy. Nie będzie to tylko raj dla amatorów zaawansowanych technologii, ale styl życia większości z nas, z uwagi na to, że są to urządzenia, które ściśle łączą się z tym, żeby każdego dnia ułatwiać i umilać nam życie. Fibaro Home Center 2 to przyszłość w którą warto inwestować, a nie kolejny zbędny gadżet bez którego można się obyć.

Produkt Fibaro Home Center 2 do zakupienia w e-sklepie https://trik.pl/fibaro-home-center-2-centrala-sterujaca-systemem-fghc2.