Zaznacz stronę

Odpowiednio dobrana muzyka z pewnością jest jednym z gwarantów udanego wesela. Tradycja, szczególnie ta rodzima, polska, zakłada, iż przyjęcie weselne jest to huczna zabawa do białego rana. W jej trakcie żaden z gości nie może nudzić się przy stole. Za to na Was, a więc jako na Parze Młodej spoczywa obowiązek znalezienia osoby/osób, które to właśnie taką, udaną zabawę przy odpowiednio dobrej muzyce zapewnią. A czym,oraz  jaka jest ta „odpowiednia”, „idealna” muzyka na wesele? Przy jej wyborze niestety nie możemy Wam pomóc. O tym jednak, czy ma ją być grane przeboje disco – polo bądź też szlagiery z lat 70-tych, musicie już zadecydować sami. W końcu to Wy zdecydowanie najlepiej znacie Waszych gości, dlatego wiecie też, przy jakim rodzaju muzyki większość z nich najchętniej się bawi. To, w czym możemy pomóc to na pewno rozstrzygnięcie dylematu, kto powinien muzykę grać na weselu . Dwie najpopularniejsze obecnie opcje jest, to wynajęcie zespołu weselnego, bądź DJ-a. Zdajemy sobie sprawę z tego, iż nie jest to decyzja łatwa. Przed jej podjęciem warto jest rozważyć wszystkie „za” oraz przeciw” obu wymienionym wyżej możliwościom.

DJ na weselu

Zasadniczą różnicą pomiędzy DJ-em a weselnym zespołem są nośniki wykorzystywane przez nich do prezentowania muzyki podczas wesela. DJ utwory odtwarza głównie płyt  bądź  bezpośrednio z komputera. Plusem jest w tym przypadku fakt, i taki repertuar jest nieporównywalnie bogatszy od repertuaru kapel weselnych, które to średnio znają oraz wykonują około 200 piosenek. Współpracując z DJ-em zdecydowanie łatwiej jest „ingerować” w rodzaj oraz styl granych piosenek, jednak dzięki tak bogatemu repertuarowi DJ jest na tyle elastyczny, iż daje gościom możliwość zamawiania na życzenie również tych mniej znanych piosenek. Szukasz bazy DJ ze swojego miasta, zajrzyj na modnewesele.com – tam znajdziesz największy zbiór DJ w Polsce.

Istotną kwestią poruszaną przy organizowaniu każdego elementu wesela są z pewnością  finanse. I tutaj DJ okazuje się być tańszą alternatywą. Z racji, że  pracuje sam, tym samym  nie musi dzielić się gażą z innymi osobami. Po drugie nie śpiewa, a nie gra na instrumentach, dzięki czemu wkłada w prowadzenie wesela mniejszy wysiłek fizyczny. Kwota w dużym stopniu uzależniona jest od regionu, miejscowości, w to której odbywa się przyjęcie, ale też  od tego, jakim prestiżem oraz popularnością cieszy się nasz DJ.

Zespół na weselu

Mimo tego,iż  wynajęcie DJ – a wiąże się raczej z dużo mniejszymi kosztami, to mimo to wiele osób, przy okazji wesel bardzo ceni sobie wyłącznie muzykę na żywo, graną przez właśnie weselną kapelę. W takiej oto sytuacji ich argumentem często jest to, iż „utwory z płyt może puszczać każdy, jednak nie każdy może je samodzielnie zaśpiewać”, gdyż tylko taka muzyka ma prawdziwy oraz weselny klimat.

Zespołowi z pewnością łatwiej będzie dogodzić gustom starszych osób bawiących się na weselu. Jako ,że one przywiązane do tradycji, bardziej cenią sobie występy z „prawdziwymi” instrumentami oraz muzykami. Dla nich wesele udane jest tylko wówczas,kiedy gra zespół. Po części jest to prawda , bo niektóre rodzaje muzyki, szczególnie muzyka biesiadna,  brzmią zdecydowanie lepiej, gdy wykonywane są na żywo.

Mając informacje, odczucia odnośnie obu sposobów dostarczania muzyki na przyjęciu weselny, z pewnością łatwiej będzie podjąć odpowiednią decyzję, mając na uwadze korzyści finansowe a także zadowolenie pary młodej oraz oczywiście gości.