Zaznacz stronę

Wielka Brytania to jeden z nielicznych krajów, gdzie występuje lewostronny ruch pojazdów. Z takich też powodów obywatele pozostałych państw czasami mogą mieć trochę problemów z jeżdżeniem po angielskich miastach, zwłaszcza kiedy jadą swoim autem. Jeżeli ktoś będzie na krótko, to raczej da sobie radę w tym czasie. Lecz gdy jakaś osoba ma zamiar zostać na wyspach trochę dłużej, a dodatkowo gdy planować będzie zakupić auto, to musi zastanowić się nad angielskim prawem jazdy. Co prawda drogowe przepisy w wielu krajach są bardzo podobne, to różnią się jednak niektórymi szczegółami.

Zwłaszcza w większych miejscowościach, przykładowo w Londynie, jazda może być bardzo trudna. W ostatnim czasie na wyspach znalazło nowy dom tysiące Polaków. Sporo z nich planowało wyemigrować na niedługi okres czasu, najwyżej na rok, lecz się okazało że duża część z nich jednak została. Po wielu latach pobytu wielu emigrantów miało okazję się dorobić swoich samochodów i mieszkań, i właśnie oni stanowią najliczniejszą grupę poszukującą w google szkoleń na prawo jazdy, z reguły pod słowami prawo jazdy UK czy nauka jazdy UK. Zdając na brytyjskie uprawnienia mogą bez żadnych problemów jeździć po angielskich ulicach, bez żadnego problemu z policją.

Gdy kupują nowy samochód w Wielkiej Brytanii pamiętać muszą o bardzo ważnej formalności, jaką jest ubezpieczenie auta UK. Tak samo jak w pozostałych krajach jest ono wymagane i można zapomnieć o jego zakupie.