Zaznacz stronę

Pomimo że ostatnio oszczędzanie pieniędzy nie jest modne, to jeżeli dysponujesz oszczędnościami, zawsze możesz je pomnożyć na lokacie.
Obecnie na lokacie nie wypracujesz kroci, jednakowoż w bezpieczny sposób odłożysz pieniądze, pozwalając im równocześnie cały czas wykonywać pracę. By bądź co bądź cokolwiek wpłynąć na ich intratność, wskazane jest na początek przeanalizować dostępne propozycje, poszukując ich minusów i walorów.

By pomnożyć gotówkę na lokacie najistotniejszą kwestią przy jej wyborze jest jej oprocentowanie. Niewątpliwie im większe ono będzie tym dla nas korzystniej, bowiem wiąże się to z większym zyskiem. Innym ważną cechą, którą trzeba wziąć pod uwagę przy selekcjonowaniu lokaty, to długość jej utrzymywania. Najbardziej opłacają się lokaty długoterminowe, roczne, aczkolwiek zawsze warto polować na lokaty krótkoterminowe z promocyjnym oprocentowaniem w wyznaczonym okresie.

Ostatnią rzeczą, na jaką warto spojrzeć przy selekcjonowaniu produktów, jest typ lokaty, innymi słowy z oprocentowaniem zmiennym, stałym ewentualnie progresywnym. Przy lokatach z oprocentowaniem stałym, już w chwili parafowania umowy z bankiem, wiemy jakich profitów możemy oczekiwać po upływie czasu depozytowego. Poza tym istnieją także inne lokaty, np. ze zmiennym oprocentowaniem, które zmienia się kwartalnie. Prócz tego banki proponują także lokaty progresywne, czyli takie, w których oprocentowanie wzrasta co miesiąc, jednakże nieraz dochody na takiej lokacie są niższe niż na lokacie z oprocentowaniem stałym.