Zaznacz stronę

Gdy poszukiwałem zajęcia, długi czas myślałem jak długo będę jeszcze bezrobotny. Stan ten bardzo niekorzystnie wpływał na moją formę psychiczną przez co nie dawałem rady skoncentrować się na życiu rodzinnym i towarzyskim. na pewno jeszcze długo bym poszukiwał zajęcia, gdybym nie zdecydował zmienić swoich umiejętności. Nie chodzi może nawet o to, że je zupełnie zamieniłem, lecz znacznie poszerzyłem. Do tej pory jedynie byłem technikiem administracyjnym i mimo że miałem już jakieś doświadczenie, to mimo wszystko było to trochę za mało żeby dostać posadę, jaka dałaby mi dużą satysfakcję.

Przesłałem swoje CV do miejskiego urzędu, lecz przez wiele dni nikt się nie odezwał. Po kilku miesiącach miałem odpowiedź z ofertą zatrudnienia, lecz było to coś zupełnie odmiennego niż planowałem wykonywać i zupełnie nie powiązane z tym, co robiłem do tej pory. Jednak zdecydowałem w jakiś sposób poszerzyć swoje doświadczenie i zdecydowałem zapisać się na szkolenie kierowców na ciężarowe samochody. Był to naprawdę sukces. Gdy już trzymałem w ręce dokumenty, jeszcze raz poszedłem do urzędu pracy, żeby poprawić swoje dane. Gdy powróciłem do mieszkania wprowadziłem w oknie wyszukiwarki hasło logistyka i byłem bardzo zdziwiony jak dużo ciekawych propozycji pracy mnie ominęło dotychczas.

Po wysłaniu kilku odpowiedzi już dwa lata mam pracę w jednej z firm spedycyjnych. Zadowalają mnie otrzymywane dochody i wreszcie sobie pozwoliłem na finansową niezależność. Obecnie mam systematyczne dochody i korzystam z pomocy przy obowiązkowym podatkowym rozliczeniu. Pierwszy raz podjąłem się tego sam i miałem z wypełnieniem trochę problemów. W tym roku znalazłem ofertę rozliczanie pit i chętnie z niego skorzystam.