Zaznacz stronę

Akademiki od lat cieszą się ogromną sławą. Niektórzy uważają, że akademiki to piękne miejsca, inni zaś sądzą, iż akademiki są jednymi z najgorszych miejsc na świecie. Kto ma rację? Nie jest łatwo odpowiedzieć na to pytanie. Wszystko zależy od preferencji danego studenta.
Duża grupa studentów uważa akademik za swój drugi dom. Czują się tam dobrze, nie przeszkadza im hałas, nie przeszkadza im ciągły gwar. Jest to oczywiście zrozumiałe, ponieważ dla niektórych studia są czasem nie tylko nauki, ale także czasem zabawy – ostatnim przystankiem przed rozpoczęciem całkowicie samodzielnego życia. Nikt przecież nie będzie zaprzeczał temu, że w akademiku zawsze można znaleźć sobie jakieś zajęcie, można poznawać mnóstwo nowych ludzi. Poza tym akademik jest miejscem, w którym w zasadzie codziennie można imprezować.

Jednak to, co dla jednych jest zaletą, dla innych jest wadą. Poza studentami, którzy cenią sobie dobrą zabawę i mocne wrażenia, istnieje oczywiście bardzo liczna grupa studentów, którzy cenią spokój. I akademik z pewnością nie jest dla nich dobrym miejscem. Prawda jest taka, że w akademiku ciężko o ciszę, wręcz przeciwnie – prawie zawsze jest głośno i tłoczno. Nie są to najlepsze warunki dla tych, którzy potrzebują spokoju. Kolejną sprawą jest to, że nie każdy potrafi uczyć się w takich warunkach. Mało tego, są i tacy, którzy mieliby w akademiku problem nawet ze snem.

Jak widzisz, wszystko zależy od tego, do jakiej grupy studentów się zaliczasz. Jeśli sądzisz, że studia są czasem zabaw to akademik może być dla Ciebie bardzo sympatycznym miejscem. Jeżeli jednak nie lubisz imprezowania, za to cenisz sobie spokój to akademik będzie dla Ciebie miejscem strasznym. Wszystko zależy więc od twojego punktu widzenia.